5 porad na udane wyjście do kina

5 porad na udane wyjście do kina

1. Nie przychodź punktualnie. Jesteś dorosły. Wiesz, że będzie dokładnie 20 minut reklam. Na tym etapie nie masz prawa się na to oburzać. To jest powszechna wiedza.  Po co masz pokazywać dziecku rzeczy, których nie potrzebuje i wysłuchiwać “kiedy się zacznie, kiedy się zacznie, kiedy się zacznie, pójdziemy na Power Rangers?”. Kup bilety wcześniej przez internet, bo i tak będziesz spóźniony. Masz dziecko. Oczywiście, że będziesz spóźniony.

2. Od razu przygotuj się na absurdalne koszty i nie dziw się, że wrócisz biedniejszy o co najmniej 100 zł – tyle kosztuje luksus kina, wody i jakiejś daj Boże udającej zdrową przekąski. Ale raczej nie kupuj niczego do jedzenia w kinie! Zaufaj mi, byłem na zapleczu kina. Zrób kanapkę w domu. Kup butelkę wody w kiosku. W kinie są schody. Popcorn i schody to złe połączenie. Przecież wiesz, że wszystko się rozsypie. Papierowe kubki i schody to złe połączenie. Per analogiam.

3. Zajmij strategiczne miejsce – wcale nie na środku. Bądźmy szczerzy, na pewno będziecie wychodzić – w najlepszym wypadku na siku, w najgorszym dziecko przestraszone puszczonym na pokazie dla dzieci zwiastunem nowych Gwiezdnych Wojen po prostu będzie chciało już wyjść. Po co się przepychać i martwić, że straciło się dobre miejsce? ZAWSZE idź do toalety PRZED seansem.

4. Nie zabieraj dziecka na film tylko dlatego, że jest animowany. Możesz trafić na orgię kiełbasek albo na coś dużo gorszego – jak Minionki. Zainteresuj się. Poczytaj recenzje, zobacz zwiastun, zaangażuj się. Skoro sam nie tracisz czasu i pieniędzy na złe filmy, to czemu ma to robić twój potomek? Szukaj repertuaru poza multipleksami.

5. Skup się. Zapamiętaj imiona bohaterów i szczegóły fabuły. Z dużym prawdopodobieństwem twoja wiedza o ludzkich motywacjach będzie niezbędna, żeby wiarygodnie odpowiedzieć na pytania “Dlaczego on zgasił kominek i nie chciał jej pocałować?” albo “Dlaczego ona go nagrała na marchewkę?”. Nie będziesz wiedział, jeśli nie będziesz uważał na lekcji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *